• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Wycieczki last minute dla każdego

Co warto zobaczyć na Starym Kontynencie?
Być może przyroda Starego Kontynentu może wydawać się dla wielu nudna, przynajmniej jeżeli porównywać Europę z Ameryką Południową, to jednakże nie można powiedzieć, że europejskie miasta są w jakiś sposób gorsze od tych miast, które są położone na innych kontynentach. Choć i z tą przyrodą wcale nie jest tak, że przykładowo europejskie góry są mniej atrakcyjne – są różne gusta. Warto jednakże pomyśleć w takim razie co tak naprawdę warto zwiedzić. Skupmy się na miastach. Na początek oczywiście Polska… Fantastycznym miejscem do zwiedzenia jest Kraków, Warszawa, ale również choćby Sandomierz.
Warto przejechać się w polskie góry oraz morze. Generalnie w naszym kraju raczej nie brakuje fajnych miejsc. Dla miłośników zagranicznych wyjazdów na pewno można polecić wycieczki last minute do czeskiej Pragi. Należy napisać otwarcie, że Praga jest przepięknym miastem – wartym przynajmniej trzech dni zwiedzania. Warto jednak postarać się zostać w Pradze trochę dłużej, aby mieć okazję chłonąć atmosferę miasta. Jeżeli wziąć pod uwagę krótsze wycieczki, bardzo interesującym miejscem jest Czeski Krumlov. Pewnie niewielu Polaków kojarzy tę miejscowość – bez dwóch zdań jedno z najbardziej klimatycznych miast w Europie.
Na większą uwagę zasługują również niemieckie miasta. A więc choćby Berlin – zlokalizowany całkiem blisko polskiej granicy. Berlin to w tym momencie spora metropolia, w końcu to stolica RFN. Jednak w porównaniu do przykładowo Frankfurtu, Berlin wcale nie wygląda na bogate miasto – przynajmniej jeżeli wziąć w rachubę niemieckie realia. Doskonałym miejscem na organizację wycieczki jest również Amsterdam – szczególnie stolica Holandii powinna podobać się młodym osobom. Takowych miast oraz miasteczek można wymieniać bardzo wiele. To doskonały dowód na to, że nie ma dużo bardziej zróżnicowanego kontynentu, aniżeli Europa. To na 100% pewne.

Categories: Turystyka

Comments are closed.